3 základní nástroje PPC specialisty

Dělat PPC není zrovna jednoduchá práce. Proto je dobré využít každý dostupný nástroj, který dokáže mnohé procesy usnadnit a zrychlit. Je to daleko lepší než vše dělat manuálně. Mezi základní tři pomocníky, kteří mohou být prospěšní, patří:

1. Keywordtool.io
2. PPC Keyword Tool od FOUND
3. Usability Booster

1. Keywordtool.io

Nástroj je populární hlavně z toho důvodu, že využívá nejen data, ale i funkce předpokládaných dotazů společnosti Google (Google Suggest, Google Autocomplete). Při používání vyhledávače vám vyhledávač poskytuje nápovědu v tom, co chcete nejpravděpodobněji napsat. V databázi jsou všechny důležité výrazy, které lidé používají. Ne všechny výrazy jsou však součástí Plánovače slov, který je pro analýzu klíčových slov naprosto stěžejní. Keywordtool.io má také funkci schránky, do které lze ukládat různé výrazy. Ty pak lze jednoduchou cestou zkopírovat například do Adwords editoru, případně Excelu a dále s nimi pracovat podle svých potřeb. Nástroj není užitečný pouze ve své plné verzi, ale také ve free módu. I v tomto režimu dokáže na jeden termín vrátit až 750+ výrazů. Placená verze je však samozřejmě mnohem lepší. Je díky ní možné nejen získat více výrazů, ale také odhad CPC nebo konkurence v Google Adwords. Keywordtool.io nespolupracuje
pouze s Google, ale i s předpokládanými dotazy z Youtubu, Amazonu, Bing atd.

2.PPC Keyword Tool od FOUND

Tento nástroj slouží primárně k jedinému účelu, a to kombinování slov. Obdobných nástrojů je na internetu celá řada, ale tento je přece jen o něco zajímavější a užitečnější než jeho konkurence.
Umožňuje totiž tvořit různé zajímavé kombinace jednotlivých slov (A+B, B+A, A+B+C atd.). Kromě jiného se PPC Keyword Tool od Found velmi příjemně ovládá a obecně funguje na jedničku.

3. Usability Booster

Usability Booster není program v pravém slova smyslu, ale skript. Ten byl vytvořen Holgerem Schulzem. Dá se nainstalovat podobným způsobem jako jiné typy pluginů, tedy přímo do prohlížeče. Velmi podstatně dokáže usnadnit práci s Google Adwards. Má mnoho funkcí. Ta ze všech nejdůležitější umožňuje rychlé určení shody klíčových slov při práci s reportem termínů vyhledávání. Stačí jedno kliknutí na tlačítku myši a systému sdělíte, jestli chcete přidat nový typ klíčového slova v modifikované, volné, přesné či frázové shodě. To samozřejmě platí jak pro jednotlivá slova, tak i pro všechna klíčová slova najednou.

Pokud máte ohledně pomocníků pro PPCčkaře otázky, případně víte o dalších, budu rád, když mi napíšete, abych mohl článek případně rozšířit.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.