3 základní nástroje PPC specialisty

Dělat PPC není zrovna jednoduchá práce. Proto je dobré využít každý dostupný nástroj, který dokáže mnohé procesy usnadnit a zrychlit. Je to daleko lepší než vše dělat manuálně. Mezi základní tři pomocníky, kteří mohou být prospěšní, patří:

1. Keywordtool.io
2. PPC Keyword Tool od FOUND
3. Usability Booster

1. Keywordtool.io

Nástroj je populární hlavně z toho důvodu, že využívá nejen data, ale i funkce předpokládaných dotazů společnosti Google (Google Suggest, Google Autocomplete). Při používání vyhledávače vám vyhledávač poskytuje nápovědu v tom, co chcete nejpravděpodobněji napsat. V databázi jsou všechny důležité výrazy, které lidé používají. Ne všechny výrazy jsou však součástí Plánovače slov, který je pro analýzu klíčových slov naprosto stěžejní. Keywordtool.io má také funkci schránky, do které lze ukládat různé výrazy. Ty pak lze jednoduchou cestou zkopírovat například do Adwords editoru, případně Excelu a dále s nimi pracovat podle svých potřeb. Nástroj není užitečný pouze ve své plné verzi, ale také ve free módu. I v tomto režimu dokáže na jeden termín vrátit až 750+ výrazů. Placená verze je však samozřejmě mnohem lepší. Je díky ní možné nejen získat více výrazů, ale také odhad CPC nebo konkurence v Google Adwords. Keywordtool.io nespolupracuje
pouze s Google, ale i s předpokládanými dotazy z Youtubu, Amazonu, Bing atd.

2.PPC Keyword Tool od FOUND

Tento nástroj slouží primárně k jedinému účelu, a to kombinování slov. Obdobných nástrojů je na internetu celá řada, ale tento je přece jen o něco zajímavější a užitečnější než jeho konkurence.
Umožňuje totiž tvořit různé zajímavé kombinace jednotlivých slov (A+B, B+A, A+B+C atd.). Kromě jiného se PPC Keyword Tool od Found velmi příjemně ovládá a obecně funguje na jedničku.

3. Usability Booster

Usability Booster není program v pravém slova smyslu, ale skript. Ten byl vytvořen Holgerem Schulzem. Dá se nainstalovat podobným způsobem jako jiné typy pluginů, tedy přímo do prohlížeče. Velmi podstatně dokáže usnadnit práci s Google Adwards. Má mnoho funkcí. Ta ze všech nejdůležitější umožňuje rychlé určení shody klíčových slov při práci s reportem termínů vyhledávání. Stačí jedno kliknutí na tlačítku myši a systému sdělíte, jestli chcete přidat nový typ klíčového slova v modifikované, volné, přesné či frázové shodě. To samozřejmě platí jak pro jednotlivá slova, tak i pro všechna klíčová slova najednou.

Pokud máte ohledně pomocníků pro PPCčkaře otázky, případně víte o dalších, budu rád, když mi napíšete, abych mohl článek případně rozšířit.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.