Chytrý cíl v Google Analytics – jak funguje a pro koho je vhodný?

Protože se mi množí dotazy od mých klientů, proč u nich kromě klasických konverzních cílů (tržby, odeslání poptávky atd.) využívám i chytré cíle, rozhodl jsem se na toto téma napsat krátký článek.

Co to je Chytrý cíl v Google Analytics?

Google na základě určitých signálů hodnotí, kteří návštěvníci Vašich stránek jsou pro Vás relevantnější a spíše provedou akci, kterou po nich chcete. To je nejčastěji odeslání poptávky nebo nákup. Ti uživatelé, které Google vyhodnotí pro Vaše podnikání jako nejrelevantnější poté zařadí do Chytrého cíle. To Vám dovoluje s nimi dále pracovat, třeba na ně zacílit reklamu.

Podle jakých signálů Google hodnotí návštěvníky Vašich stránek?

Mezi signály, které jsou zahrnuty do modelu Chytrého cíle, patří například lokalita návštěvníka, zařízení na kterém si web prohlíží, prohlížeč který využívá, ale i počet stránek, který si za dobu návštěvy návštěvník projde nebo dobu trvání jeho návštěvy na Vaší stránce.

Jaké jsou podmínky vytvoření Chytrého cíle?

  1. Musíte mít správně propojené účty Google Analytics a Google Ads (dříve Adwords).
  2. Za posledních 30 dní musí do zvoleného výběru dat v Google Analytics přijít alespoň 1 000 prokliků z reklamy v Google Ads.
  3. Musíte mít v Google Analytics zapnuté sdílení údajů pro služby Google.

Tak a to je vše. Snad Vám můj krátký článek bude užitečný. Pokud byste rádi, abych Vám pomohl s PPC reklamou, napište a třeba začneme dlouhodobou a pro obě strany výhodnou spolupráci.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.