Frázová Skliku v novém kabátě

Sklik si pro nás od 1. října 2019 připravil novinku v podobě úpravy chování frázové shody ve vyhledávací síti. Od této novinky si Sklik slibuje oslovení většího počtu potenciálních zákazníků.

Nyní už nemusíte do reklamních kampaní a sestav s klíčovými slovy ve frázové shodě přidávat klíčová slova jak v jednotném, tak i množném čísle. Stačí je přidat v jen v jednotném (nebo jen v množném) čísle a budete se automaticky zobrazovat na obě varianty. Nově se tedy se klíčovým slovem „plastové bazény“ zobrazíte na vyhledávací dotaz „plastový bazén“.

Ukázka na příkladu

Ale pozor

Čeština je rozmanitý jazyk, a proto se nově může stát, že byste se zobrazovali i na to, na co nechcete. Například máte-li klíčové slovo „byty“ a nechcete se zobrazovat na slovo „být“ (což prostě nechcete), musíte slovo „být“ přidat do vylučujících klíčových slov, stejně jako to už dnes děláme u volné shody.

Osobně jsem za tento krok rád, sice si člověk musí dávat trošku větší pozor, pečlivěji procházet vyhledávací dotazy a vylučovat ty irelevantní, ale výrazně ubude práce s přípravou kampaní, jejím importováním (například mezi Google Ads a Sklikem) a celkově prací s exportovanými kampaněmi. Takže za mě dobrý, krok správným směrem.

Snad pro Vás byl článek užitečný a pomůže Vám se v novinkách PPC marketingu lépe orientovat. Pokud byste chtěli s PPC kampaněmi nejen v Skliku pomoci, napište mi a třeba navážeme oboustranně výhodnou spolupráci.

button
Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.