Google Ads zakázal reklamy na IT a Apple servis

Dlouho se o tom mluvilo, ale až nyní Google opravdu začal vypínat PPC kampaně servisů mobilních telefonů a tabletů a to včetně těch, které opravují produkty společnosti Apple. K vypínání takto zaměřených reklam dochází postupně a to na celém světě. Je tudíž možné, že ještě nějakou dobu budete tyto reklamy vídat. Nicméně je to pouze otázka času, kdy dojde k vypnutí všech reklam propagující IT a Apple servisy.

Je to z jednoduchého důvodu. Google nedokáže ověřit kvalitu každého jednoho servisu, a proto raději neautorizované servery nedovolí propagovat vůbec. Google nemá obavy pouze z neprofesionálních oprav. Bojí se také zneužití osobních údajů ze zařízení, které zákazníci neoficiálním servisů svěří. Tato úprava se pravidel Google se bohužel nyní dotkla i oficiálních servisů. Google nyní pracuje na vytvoření ověřovacího procesu, který mu umožní zjistit, které se servisů jsou autorizovaným servisním centrem pro dané produkty. Ověřené autorizované servisy budou poté moci pokračovat v inzerci v síti Google Ads. Nicméně ověřených servisů je ale opravdu málo. Například autorizovaných servisů již zmiňovaného Apple je na území ČR a SR tak málo, že je spočítáte na prstech.

Neoficiálně se říká, že dalším důvodem tohoto kroku Google je tlak výrobců samotných zařízení. Ti nechtějí, aby se neoficiální servisní centra mohly na Google propagovat. Důvodem je prý fakt, že se neautorizované servisy často vydávají za autorizované. Ukazují loga výrobců a tváří se jako klasický servis dané společnosti, přestože jím nejsou. Dále uvádí, že používají výhradně originální díly výrobce daného zařízení, nicméně ani to často nebývá pravda. Zákazník poté může být zklamaný kvalitou nových dílů nebo samotné opravy a tím neautorizované servisy kazí reputaci samotnému výrobci, protože si lidé myslí, že nekvalitní díl je opravdu originálem.

Pokud byste chtěli s PPC marketingem pomoci, napište mi a věřím, že se domluvíme.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.