Jak si založit Google AdWords účet snadno a rychle

Co je to Google AdWords účet a k čemu mi bude?

Vytvoření účtu v reklamním systému Google AdWords vám umožní inzerovat váš produkt/službu ve vyhledávači portálu Google a jeho partnerských webech, jakými jsou například Yahoo, Amazon nebo YouTube. Reklama, kterou budete chtít svůj produkt propagovat, může být různá, ať už se bavíme o textové reklamě přímo ve vyhledávači nebo například o videoreklamě na YouTube či nějaké mobilní aplikaci.

Co založení takového účtu obnáší?

K založení AdWords účtu vám stačí mít vytvořenou vlastní emailovou adresu a webové stránky, na které bude reklama přesměrovávat vaše potencionální zákazníky. Vytvoření takového účtu a následné spravování vašich reklamních kampaní je ZCELA ZDARMA. Zpoplatněno je až zprostředkování samotných zákazníků, tzn. když potencionální zákazník na vaši reklamu klikne a dostane se tím na váš web. Částku za toto kliknutí si určujete VY SAMI!

Benefity systému AdWords oproti Skliku

  • Máte možnost užít více formátů reklam (video, interaktivní, mobilní..)
  • Nepřeberné množství funkcí pro plánování a spravování kampaní
  • Mimo domácího trhu vám umožní cílit i na zahraničí
  • Je to globálně nejpoužívanější vyhledávací portál

Založení AdWords účtu krok po kroku

1.krok – Zakládání účtu

Nejprve si musíte otevřít registrační formulář zde: https://adwords.google.com/. Tady klikněte na zelenou ikonu „Začněte hned“ a vyplňte jednoduchý internetový formulář, kde stačí doplnit svůj email a adresu webových stránek. Pro nezkušené inzerenty je zde možnost zaškrtnutí políčka pro dostávání tipů a doporučení pro co nejvyšší efektivitu vašich reklamních kampaní.

Google AdWords - založení účtu 1

Google AdWords – založení účtu 1

 

Google AdWords - založení účtu 2

Google AdWords – založení účtu 2

2.krok – Kontaktní údaje

Rázem se vám zobrazí další velmi jednoduchý internetový formulář, kam doplníte pár kontaktních údajů a zvolíte si své heslo. Mějte na paměti, že na emailovou adresu, kterou zde uvedete, vám bude zaslán potvrzovací email. Po vyplnění všech okének klikněte na ikonku „Další krok“.

Google AdWords - založení účtu 3

Google AdWords – založení účtu 3

3.krok – Parametry

Poté, co aktivujete svůj účet skrze potvrzující email, budete mít přístup do služby AdWords, kde si budete moci zakládat a spravovat své kampaně. Vaše kampaně ve službě AdWords budou rozděleny do kategorií  a podkategorií podobně jako zboží na e-shopu.

Nastavení vaší první reklamní kampaně:

Než svou kampaň budete moci odstartovat, musíte nejprve určit její parametry, tzn. denní rozpočet, oblast zobrazení nebo klíčová slova. Doporučuji užít pouze jedno klíčové slovo pro jednu reklamní sestavu.

4.krok – Editor

Po kliknutí na ikonku „Uložit a pokračovat“ se dostanete do jednoduchého editoru, kde si můžete velmi snadno navrhnout, jak vaše reklama bude vypadat. Výhodou je i grafický náhled, kde všechny změny, které provedete, okamžitě uvidíte. Nastavíte si vstupní internetovou adresu, na kterou bude vaše reklama odkazovat a můžete pokračovat dále kliknutím na ikonku „Uložit“.

5.krok – Platby

V políčku „Nastavení plateb“ si můžete vybrat ze dvou platebních metod. Prvním způsobem je manuální platba, která je o něco pracnější, protože vyžaduje dobití kreditu na AdWords účet. Zpracování a vyřízení takového dobití může trvat i celý týden. Druhou metodou je automatická platba, která funguje na bázi připomenutí emailem ohledně klesající hodnoty vašeho kreditu a nutnosti provést další platbu.

Zde tedy zvolíte platební metodu, která vám vyhovuje více a pokračujete dál kliknutím na políčko „Dokončit a vytvořit reklamu“.

6.krok – Správa kampaní

Pokud jste postupovali podle našeho návodu, zobrazí se vám v tento moment zpráva o úspěšném dokončení registrace. Nyní můžete své reklamní kampaně spravovat a upravovat dle vaší libosti a možností.

Doufám a pevně věřím, že vám tento tutoriál ohledně Google AdWords pomohl a přeji vám hodně zdaru s vašimi reklamními kampaněmi. Pokud byste chtěli ušetřit čas, nervy a peníze za „začátečnické chyby, rád Vám s přípravou i následnou správou PPC kampaní pomohu.

Máte zájem pobavit se o možnostech spolupráce blíže?
Napište mi, nic závazného, prostě se domluvíme nebo ne.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.