Kdy se Vám PPC kampaně ve vyhledávání vyplatí?

PPC reklama ve vyhledávací síti je skvělým zdrojem velmi relevantní návštěvnosti. Správně nastavenou PPC reklamou ve vyhledávací síti oslovujete potencionální klienty přesně v okamžiku, kdy Váš produkt nebo službu hledají. To je klíčovým rozdílem PPC reklamy ve vyhledávací síti a například televizního spotu nebo billboardu.

Prodáváte-li například auta na dálkové ovládání, Vaše reklama se zobrazí pouze uživatelům, kteří do vyhledávání Google nebo Seznamu napíší něco ve smyslu „chci koupit auto na dálkové ovládání“. Takto nějak funguje správně zacílená PPC reklama ve vyhledávací síti. Pokud prodáváte například výše zmíněná auta a vaše reklamy se zobrazují na nerelevantní vyhledávací dotazy, například tedy „chci koupit dětské pleny“, pak jste PPC reklamu ve vyhledávání vytvořili špatně, nebude vám fungovat, zbytečně propálíte peníze a dříve či později vám inzerci Google nebo Seznam stopne.

PPC reklama ve vyhledávací síti má však jedno základní pravidlo. Váš produkt musí lidé hledat. To je základem, pokud prodáváte zboží, které lidé nehledají, nemáte komu reklamy zobrazovat.

Jak poznáte, že se PPC reklama ve vyhledávací síti hodí i pro Vás?

I přesto, že Vaše produkty lidé vyhledávají, nemusí se Vám PPC reklama ve vyhledávací síti vyplatit. A to především z těchto tří důvodů:

1. Máte zastaralý, nepřehledný nebo jinak nepřívětivý web. Pokud si přivedete na stránky relevantní návštěvníky, nicméně Vaše stránky či produkty uživatele nezaujmou, zaplatíte za reklamu, dostanete návštěvnost, nicméně sebelépe nastavenou reklamou nedosáhnete zisku.

2. Nemáte dostatečnou marži. V PPC reklamě platíte za každý proklik, s tím je třeba počítat při cenotvorbě. Pokud prodáváte produkty s minimální marží, jen těžko si budete moci dovolit platit Google nebo Seznamu za to, že Vám přivedou zákazníky. Cena, která se platí za proklik se velmi liší mezi obory. Těžko říct nějaký průměr, ale počítejte, že to může být 2Kč-30Kč. Své o tom vědí například realitní makléři či vývojáři mobilních aplikací, které proklik může stát i 200Kč.

3. Podnikáte v zakázaném oboru. Google i Seznam mají vyčleněné kategorie, na které se reklamy ve vyhledávací síti zkrátka nebude zobrazovat. Mezi takové patří například zbraně, léky na předpis, erotika nebo tabákové výrobky.

Pevně věřím, že Vám můj stručný článek pomůže při rozhodování, zda-li je pro Vás PPC reklama ve vyhledávání to pravé. Pokud byste chtěli poradit nebo pomoci s tvorbou a správou PPC kampaní, velmi rád Vám pomohu a kampaně připravím dle nejmodernějších trendů a standardů.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.