Novinka v Google Ads – Rozšíření o obrázek

Google nám přichystal na léto 2021 novinku, kterou je rozšíření o obrázek v rámci textové reklamy ve vyhledávací síti.

Rozšíření najdete přímo v účtu Google Ads na záložce „rozšíření“.

Rozšíření o obrázek Vám umožní udělat Vaší reklamu pro potenciálního klienta/zákazníka opět trochu atraktivnější, můžete nahrávat různorodé vizuální prvky, které Vaše stávající textové reklamy vhodně doplní.

Abyste mohli rozšíření využívat, musíte se o své reklamy a účet Google Ads správně starat, zejména jde o to, že nesmíte mít problém s dodržováním zásad a pravidel Google Ads. Dále nesmí Vaše inzerce patřit do nezpůsobilého odvětví, tedy například sexuální obsah, alkohol, hazardní hry atp. A Váš účet Google Ads musí být aktivní po dobu delší než 90 dní.

Specifikace obrázku jsou poměrně jednoduchá. Máte možnost využít dva typy obrázků, první čtvercový v ideální velikosti 1200x1200px, druhý obdélníkový v ideální velikosti 1200x628px. Čtvercový obrázek je povinný, obdélníkový obrázek je volitelný, avšak doporučuji jej také využívat, abyste získali vyšší kvalitu hodnocení podkladů. Formát obrázku by měl být PNG, JPG nebo statický GIF, maximální velikosti obrázku je 5120kb.

Pokud Vaše potenciálního zákazníka/klienta obrázek zaujme a klikne na něj, bude Vám účtována stejná cena za proklik, jako kdyby daný člověk klikl přímo na nadpis reklamy.

Věřím, že pro Vás byl článek užitečný, kdybyste k němu měli jakékoliv otázky, klidně pište, já jdu rozšíření postupně nasazovat u svých klientů. Pokud byste chtěli s PPC kampaněmi nejen v na Google pomoci, napište mi a třeba navážeme oboustranně výhodnou spolupráci.

button
Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.