Novinka v Google Ads – Rozšíření o obrázek

Google nám přichystal na léto 2021 novinku, kterou je rozšíření o obrázek v rámci textové reklamy ve vyhledávací síti.

Rozšíření najdete přímo v účtu Google Ads na záložce „rozšíření“.

Rozšíření o obrázek Vám umožní udělat Vaší reklamu pro potenciálního klienta/zákazníka opět trochu atraktivnější, můžete nahrávat různorodé vizuální prvky, které Vaše stávající textové reklamy vhodně doplní.

Abyste mohli rozšíření využívat, musíte se o své reklamy a účet Google Ads správně starat, zejména jde o to, že nesmíte mít problém s dodržováním zásad a pravidel Google Ads. Dále nesmí Vaše inzerce patřit do nezpůsobilého odvětví, tedy například sexuální obsah, alkohol, hazardní hry atp. A Váš účet Google Ads musí být aktivní po dobu delší než 90 dní.

Specifikace obrázku jsou poměrně jednoduchá. Máte možnost využít dva typy obrázků, první čtvercový v ideální velikosti 1200x1200px, druhý obdélníkový v ideální velikosti 1200x628px. Čtvercový obrázek je povinný, obdélníkový obrázek je volitelný, avšak doporučuji jej také využívat, abyste získali vyšší kvalitu hodnocení podkladů. Formát obrázku by měl být PNG, JPG nebo statický GIF, maximální velikosti obrázku je 5120kb.

Pokud Vaše potenciálního zákazníka/klienta obrázek zaujme a klikne na něj, bude Vám účtována stejná cena za proklik, jako kdyby daný člověk klikl přímo na nadpis reklamy.

Věřím, že pro Vás byl článek užitečný, kdybyste k němu měli jakékoliv otázky, klidně pište, já jdu rozšíření postupně nasazovat u svých klientů. Pokud byste chtěli s PPC kampaněmi nejen v na Google pomoci, napište mi a třeba navážeme oboustranně výhodnou spolupráci.

button
BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.