Pozor na Facebook pixel, pokud vlastníte více e-shopů

U klienta jsem při auditu Facebook reklam narazil na drobnou chybu v okruhu uživatelů vytvořeného na základě dat z Facebook pixelu, a proto jsem se rozhodl, trošku se tu rozepsat. Bez zbytečné omáčky, šlo o to, že klient vlastnil více e-shopů a využíval pro oba e-shopy jeden účet pro správu reklamy na Facebooku.

Jak to udělal klient?

Vytvořil remarketingovou kampaň, kde cílil na uživatele, kteří navštívili v posledních 30 dnech jeho e-shop, kde měl vložený kód Facebook pixelu. No jo, jenže si neuvědomil, že Facebook pixel má jedinečné ID pro jeden účet pro reklamu, to znamená, že mu dával dohromady lidi jak z e-shopu1 tak z e-shopu2.

To byl důvod, proč reklama nebyla efektivní.  Mám-li jeden e-shop na vrtačky a druhý e-shop s dámskou kosmetikou, začnu-li  dámám, zajímajícím se o kosmetiku, nabízet vrtačky a chlapům naopak kosmetiku, tak to nebude  fungovat.

Jak to udělat správně?

Při vytváření vlastního okruhu uživatelů, nikdy nevyužívám první možnost, tedy „Kdokoliv, kdo navštívil váš web.“, ale dávám možnost druhou, tedy : „Lidé, kteří navštívili určité webové stránky“  a vložím tam url adresu e-shopu, pro který je reklama určena.

Reklamu jsem pouze drobně poupravil a výsledky se ihned mnohonásobně zlepšily.

Pokud i Vy máte problém s reklamou na Facebooku a rádi byste konečně na Facebooku vydělávali, budu rád, když se na mě nezávazně obrátíte a třeba najdeme společnou cestu.

V případě zájmu to rád udělám za Vás.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.