Pozor na Facebook pixel, pokud vlastníte více e-shopů

U klienta jsem při auditu Facebook reklam narazil na drobnou chybu v okruhu uživatelů vytvořeného na základě dat z Facebook pixelu, a proto jsem se rozhodl, trošku se tu rozepsat. Bez zbytečné omáčky, šlo o to, že klient vlastnil více e-shopů a využíval pro oba e-shopy jeden účet pro správu reklamy na Facebooku.

Jak to udělal klient?

Vytvořil remarketingovou kampaň, kde cílil na uživatele, kteří navštívili v posledních 30 dnech jeho e-shop, kde měl vložený kód Facebook pixelu. No jo, jenže si neuvědomil, že Facebook pixel má jedinečné ID pro jeden účet pro reklamu, to znamená, že mu dával dohromady lidi jak z e-shopu1 tak z e-shopu2.

To byl důvod, proč reklama nebyla efektivní.  Mám-li jeden e-shop na vrtačky a druhý e-shop s dámskou kosmetikou, začnu-li  dámám, zajímajícím se o kosmetiku, nabízet vrtačky a chlapům naopak kosmetiku, tak to nebude  fungovat.

Jak to udělat správně?

Při vytváření vlastního okruhu uživatelů, nikdy nevyužívám první možnost, tedy „Kdokoliv, kdo navštívil váš web.“, ale dávám možnost druhou, tedy : „Lidé, kteří navštívili určité webové stránky“  a vložím tam url adresu e-shopu, pro který je reklama určena.

Reklamu jsem pouze drobně poupravil a výsledky se ihned mnohonásobně zlepšily.

Pokud i Vy máte problém s reklamou na Facebooku a rádi byste konečně na Facebooku vydělávali, budu rád, když se na mě nezávazně obrátíte a třeba najdeme společnou cestu.

V případě zájmu to rád udělám za Vás.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.