Rozdíl mezi prokliky (vše) a kliknutí na odkaz

U měření a reportování výsledků reklamních kampaní Facebook rozlišuje prokliky a kliknutí na odkaz. Ačkoliv se jedná o základní prvek vyhodnocování úspěšnosti reklamy, uživatelé často nepoznají rozdíl mezi těmito dvěma pojmy, popřípadě je považují za totožné, což je samozřejmě chyba.

Počet kliknutí na odkaz je přesný počet prokliků reklamy na Váš web, e-shop nebo aplikaci.
Kdežto prokliky (vše) zahrnují jak počet kliknutí na odkaz, tak ostatní kliknutí na jinou část reklamy. Nejčastěji se bude jednat o kliknutí na název Vaší Facebook stránky.

Reklamní reporty tedy často ukazují vyšší počet prokliků (vše) než kliknutí na odkaz, nicméně ve výjimečných situacích tomu může být i obráceně. Pokud by nastala situace, že uživatel Facebooku, kterému se zobrazí Vaše reklama, na ni neklikne, nicméně posléze prostřednictvím odkazu jinde na Facebooku přejde tam, kam by ho přesměroval odkaz ve Vaší reklamě, Facebook tuto akci považuje jako kliknutí na odkaz, ale už ne jako proklik (vše). V tomto případě se může stát, že reklama bude mít více kliknutí na odkaz než prokliků.

Chcete aby Vám Facebook reklama vydělávala a přinášela užitek?

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.