Jak založit Google Tag Manager a následně do něj nasdílet přístup?

Google Tag Manager (GTM) je užitečnou pomůckou společnosti Google, která slouží ke správě měřících kódů na webu. Díky tomuto systému je práce s kódy /tagy/ mnohem rychlejší a snadnější. Máte-li v úmyslu začít pracovat s GTM, důkladně si prostudujte následující řádky, ve kterých se dozvíte, jakým způsobem si ho lze založit a něco málo o jeho nastavení.

Jak si založit účet Google Tag Manager v pár krocích.

1.První krok je jednoduchý, stačí přejít na stránky Google Tag Manager https://tagmanager.google.com/.

2. Přihlaste se svým Google účtem. Pokud se jedná o účet, na kterém máte i další služby společnosti Google (Analytics, Ads, Merchant center), tím lépe.

3. Nyní je už čas na samotnou tvorbu účtu. Účet samotný by měl mít stejný název jako vaše firma. Jakmile budete mít název napsaný, zmáčkněte „Pokračovat“.

4. Níže vyplníte název kontejneru. Ten by měl být totožný s názvem vašeho projektu.

5. V posledním kroku si zvolíte, zdali chcete kontejner používat pro měření webových stránek nebo aplikace. Svou volbu potvrďte kliknutím na tlačítko „Vytvořit“.

google-tag-manager

Jak přidělit přístup v Google Tag Manageru.

1.V levém horním rohu se nachází tlačítko „Správce“. Klikněte na něj.

2. Na úrovni účtu zvolte záložku „Správa uživatelů“.

3. V pravém horním menu najdete ikonku modrého „plus“, klikněte na ní a vyberte možnost „přidat uživatele“.

4. Zadejte emailovou adresu jirka.wolf@gmail.com

5. U drtivé většiny klientů mi bude stačit oprávnění nazvané jako „uživatel“, nicméně musíte kliknout na „nastavit vše“ a zakliknout mi všechna nabízená oprávnění. Jmenovitě publikování, schvalování, úpravy a čtení.

6. Následně kliknete v pravém horním měnu na „hotovo“ a opět následně opět v pravém horním menu na „Pozvat“.

Pokud byste měli s vytvořením účtu nebo povolením přístupu do Google tag manageru jakýkoliv problém, napište mi na email jirka.wolf@gmail.com a společně jej vyřešíme.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.