PPC systémy – ucelené informace o PPC systémech

PPC systémů je po celém světě řada, já zde budu popisovat pouze Google a Seznam, protože v ČR tvoří drtivou většinu všech vyhledávání ve vyhledávací síti. PPC systémy si můžete představit jako online aukce s reklamou. V dané aukci se nachází několik inzerentů, kteří se zobrazují podle toho, jakou finanční částku je ochotný daný inzerent PPC systému zaplatit, pakliže se k němu uživatel skrze reklamu proklikne. Aby to nebylo tak jednoduché, cena není ani zdaleka jediný faktorem, který v aukci figuruje. To znamená, že i když zaplatíte nejvyšší částku, nemusíte se zobrazovat na nejlepší pozici. O tom se ale více rozepíšu v dalším článku.

Google Ads (dříve Adwords)

Největším hráčem na světovém i českém trhu je Google. PPC systém Google se ještě donedávna jmenoval Google Adwords, Google ho v červenci roku 2018 (po 18letech fungování) přejmenoval na Google Ads.

Pokud se zaregistrujete do PPC systému Google Ads, tak nejenže můžete svou reklamu inzerovat ve vyhledávání Google, ale tak i na jeho partnerských vyhledávačích, kterých je jak v ČR tak i v zahraničí spousta. V ČR mezi partnerské vyhledávače Google patří například Atlas.cz a Centrum.cz. I tam se tedy může zobrazovat Vaše reklama, pakliže budete inzerovat v Google Ads.

Google dále nabízí zobrazování reklamy v tzv. Google Display Network, což je síť webů, které s Google Ads spolupracují. Takovýchto webů jsou jen v ČR tisíce (například lidovky.cz, ihned.cz nebo tn.nova.cz), v celosvětovém měřítku patří pod síť Google už více než 1 milion webů. Na všech těchto webech se může zobrazovat Vaše reklama, pokud inzerujete ve službě Google Ads. V síti Google Display Network můžete zobrazovat jak textové inzeráty, tak i grafické inzeráty, kterým říkáme bannery.

Seznam Sklik

Sklik patřící Seznamu (Seznam.cz) je českou obdobou Google Ads a nabízí téměř totožné možnosti. Je lokalizovaný pouze na CZ trhu a není z nej tedy možné cílit na zahraniční uživatele internetu.

Seznam nabízí inzerovat ve vyhledávání na Seznam.cz a dále ve vyhledávání partnerských webů Seznamu, například Seznam Obrázky, Seznam Encyklopedie a nebo i weby partnerů Seznamu jako je T-mobile, O2, Vodafone a nebo Volný.cz.

Stejně jako Google Ads, i Seznam Sklik nabízí inzerentům inzerovat na webech společnosti Seznam, jako jsou například Novinky.cz, Sport.cz nebo Super.cz a dále na webech partnerů Seznamu, mezi významné patří iDNES.cz nebo Blesk.cz. Do partnerské sítě Seznamu dnes už patří tísíce webů na českém internetu.

Jiné PPC systémy

Na trhu jsou dostupné i jiné PPC systémy, v ČR je hodně využívaný především Facebook a Instagram, v celosvětovém měřítku se k Facebooku přidává i Bing Ads, které vlastní Microsoft.

Pokud byste chtěli pomoci nastavit ziskové kampaně v některém z výše zmíněných PPC systémů, budu rád, když se na mě obrátíte. Přestože je nastavení z části intuitivní, bez hlubší znalosti PPC systémů nejspíše propálíte velkou spoustu peněz, než sami poznáte, co funguje a co nefunguje. Rád Vám ušetřím čas, peníze, nervy a postarám se o nastavení a správu PPC kampaní za Vás.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.