V obsahové síti Google Ads můžete nyní platit pouze za konverze

Inzerenti v Google Ads mohou nově u display kampaní platit až za konverzi, nikoliv tedy za proklik, jako tomu bylo doposud. Cílem této změny je snaha Google přivést Vašemu podnikání co nejvíce konverzí ve Vámi stanoveném cenovém limitu.

Za mě je to určitě skvělá zpráva pro většinu inzerentů v Google Ads, nyní Vám Google opravdu bude strhávat kredit až v případě, kdy Vám reálně přivede nového zákazníka. Nicméně i tato novinka má jistá pravidla, která musíte splnit, abyste mohli metodu platby až za konverze využívat.

První podmínkou je, že Váš účet musí obsahovat minimálně 100 konverzí za posledních 30 dnů.

Druhou podmínkou je, že doba mezi kliknutím na reklamu a samotnou konverzí nesmí být delší než 7 dní a to alespoň u 90% Vašich konverzí za posledních 30 dní. Toto může být překážkou u B2B obchodů, případně u dražšího zboží, kde nákupní proces často trvá déle než 7 dní.

Poslední podmínkou je, že cena za konverzi musí být nižší než 200 dolarů, tj. nějakých 6 000Kč.

Pokud výše zmíněné 3 podmínky splňujete, věřím, že Vám tato novinka ze strany Google Ads bude nápomocnou při efektivní práci s Vašimi kampaněmi.

Pokud byste chtěli pomoci nejen s display reklamou v Google Ads , budu rád, když se mi ozvete a třeba dokážu v PPC marketingu pomoci i Vám.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.