Jak na vytvoření produktového katalogu na Facebooku

Produktový katalog je databází informací o vašich produktech, kterou Facebook získá stahováním dat z XML feedů, které mu poskytnete. Klidně může obsahovat několik feedů najednou. Vytvoření či připojení produktového katalogu na Facebook není nijak složité. S tímto jednoduchým návodem to zvládne každý.

Vytvoření a zpřístupnění produktového katalogu na Facebooku krok za krokem

Pro založení produktového katalogu je potřeba mít vytvořen účet ve Facebook Business manageru. Stačí zadat jméno stránky a firemní email. Po přihlášení přejdete na katalog produktů.

Business Manager - vytvoření katalogu 1

Business Manager – vytvoření katalogu 1

1. Vytvoření produktového katalogu:

Vyberete typ katalogu -> zvolte firemní nebo osobní profil -> jméno katalogu –> vytvořit.

Business Manager - vytvoření katalogu 2

Business Manager – vytvoření katalogu 2

 

Business Manager - vyberte typ katalogu

Business Manager – vyberte typ katalogu

 

Business Manager - zvolte firemní nebo osobní profil

Business Manager – zvolte firemní nebo osobní profil

2. Chcete-li katalog zpřístupnit agentuře či freelancerovi, udělejte to následovně:

Nastavení firmy –> zdroje dat –> katalogy –> vyberete konkrétní katalog –> přiřadit partnera –> vyberete roli (doporučuji roli správce) –> kliknete na „kopírovat“ a odkaz odešlete danému freelancerovi nebo agentuře.

>>> foto návod

3. Také je potřeba zpřístupnit Pixel ve FB Business manageru:

Nastavení firmy –> zdroje dat –> Pixely –> Přiřadit partnera –> vyplnit ID agentury nebo osoby, kterou chcete přiřadit mé ID je opět 1785556971678714. Rovněž musíte uvést ID přiřazené firmy, ID pixelu a název reklamního účtu.

Business Manager - zpřístupnění Pixel

Business Manager – zpřístupnění Pixel

 

Business Manager - integrace partnera

Business Manager – integrace partnera

4. Pixel je potřeba propojit s katalogem ve FB Business manageru:

Nastavení –> Katalogy produktů –> přiřadit zdroje –> vybrat daný pixel. O vytvoření a nasdílení katalogu musíte příslušnou agenturu nebo freelancera informovat.

Business Manager - propojení Pixel

Business Manager – propojení Pixel

5. Aby, mohlo být vytvoření produktového katalogu dokončeno, je potřeba zaslat také XML feed pro Google Merchant Center.

Pokud byste ho posílali mě, pošlete ho na: jirka.wolf@gmail.com.

Doufám a věřím, že Vám návod pomohl úspěšně nasdílet produktový katalog Vašemu specialistovi. Pokud byste měli jakýkoliv problém s nasdílením katalogu, napište mi na email jirka.wolf@gmail.com a společně jej vyřešíme.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.