Jak na vytvoření účtu v Google Search Console a přidělení přístupu

Google Search Console (GSC) je jednou ze služeb, které poskytuje vyhledávač Google a je k dispozici zcela zdarma. Její užitečnost tkví hlavně v tom, že vám řekne, jakým způsobem Google indexuje vaše stránky a díky kterým vyhledávacím frázím se k němu lidé připojují. Každý provozovatel webu by měl tuto službu využívat, protože Vám pomůže pochopit, jak Vás Vaši návštěvníci ve Google vyhledávání nacházejí.

Návod

Ne každý je ve světe internetu kovaný a dokáže s jeho jednotlivými součástmi dobře pracovat. Pro vás je stvořen tento návod, který nejen podrobně popisuje jak se do GSC zaregistrovat, ale také jak přidělit přístup třetí osobě.

Založení účtu

1.Prvním krokem k založení účtu je přihlášení se do GSC skrze svůj účet na Googlu.

2. Jakmile budete přihlášeni, klikněte na kolonku „Přidat službu“ a vložte do ní kompletní adresu vaší internetové stránky.

3.  Zvolte si metodu, díky které si můžete ověřit vlastnictví stránek. Výhodu mají uživatelé, kteří si založili službu GSC z totožného účtu jako službu Google Analytics. V této službě v kolonce „Alternativní metody“ lze vlastnictví webu snadno ověřit.

Sdílení služby GSC

1. V první řadě musíte na účtu GSC najít službu, kterou byste rádi sdíleli. Posléze pak zmáčkněte tlačítko „Spravovat službu“.

2. Klikněte na možnost „Přidat nebo odebrat uživatele“ a následně klikněte na rudé tlačítko „Přidat uživatele“.

3.Textové pole vyplňte příslušnou emailovou adresou a následně si zvolte úplnou možnost oprávnění. Nakonec klikněte na tlačítko „Přidat“.

4.Do stejného textového pole napište emailovou adresu a tentokrát vyberte pouze omezenou možnost oprávnění. Následně opět klikněte na tlačítko „Přidat“.

5.Teď už stačí jen ověřit, že se oba účty podařilo přidat. To zjistíte v přehledu „Uživatelé a vlastníci služby“.

Pokud byste měli s vytvořením účtu nebo povolením přístupu do Google search console  jakýkoliv problém, napište mi na email jirka.wolf@gmail.com a společně ho vyřešíme.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.