Změna fungování frázové shody v Google Ads

Začátkem února 2021 Google ohlásil velkou změnu pro modifikovanou volnou shodu a frázovou shodu klíčových slov.

Na základě spousty zkušeností Google věří svému algoritmu natolik, aby si dovolil upravit frázovou shodu do podoby podobné modifikované volné shodě. Modifikovanou volnou shodu se Google rozhodl postupně úplně zrušit a od července roku 2021 už nebude možné vytvářet nové kampaně s klíčovými slovy ve volné modifikované shodě.

Nové fungování frázové shody

Nově tedy frázová shoda nemusí respektovat pořadí slov a bude fungovat velmi podobně, jak doposud fungovala modifikovaná volná shoda. Nejsnazší bude si ukázat nové fungování frázové shody na třech příkladech níže.

Klíčové slovo ve
frázové shodě
Dotazy, které po aktualizaci
budou vyhovovat
„svátky v Zambii“kam na svátky a dovolenou v Zambii
„šaty s dlouhými rukávy“šaty s dlouhými krajkovými rukávy
„dámské boty“dámské nové boty velikost 37

Pokud bude vše fungovat jak Google popisuje, je to za mě obrovský krok kupředu, velmi nám to pomůže cílit přesněji a rychleji se zbavit balastu, který se zejména na nové kampaně ve frázové a volné modifikované shodě lepí. Jsem na to osobně opravdu zvědavý.

Snad pro Vás byl článek užitečný, kdybyste k němu měli jakékoliv otázky, klidně pište. Pokud byste chtěli s PPC kampaněmi nejen v na Google pomoci, napište mi a třeba navážeme oboustranně výhodnou spolupráci.

button
Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.