Změna fungování frázové shody v Google Ads

Začátkem února 2021 Google ohlásil velkou změnu pro modifikovanou volnou shodu a frázovou shodu klíčových slov.

Na základě spousty zkušeností Google věří svému algoritmu natolik, aby si dovolil upravit frázovou shodu do podoby podobné modifikované volné shodě. Modifikovanou volnou shodu se Google rozhodl postupně úplně zrušit a od července roku 2021 už nebude možné vytvářet nové kampaně s klíčovými slovy ve volné modifikované shodě.

Nové fungování frázové shody

Nově tedy frázová shoda nemusí respektovat pořadí slov a bude fungovat velmi podobně, jak doposud fungovala modifikovaná volná shoda. Nejsnazší bude si ukázat nové fungování frázové shody na třech příkladech níže.

Klíčové slovo ve
frázové shodě
Dotazy, které po aktualizaci
budou vyhovovat
„svátky v Zambii“kam na svátky a dovolenou v Zambii
„šaty s dlouhými rukávy“šaty s dlouhými krajkovými rukávy
„dámské boty“dámské nové boty velikost 37

Pokud bude vše fungovat jak Google popisuje, je to za mě obrovský krok kupředu, velmi nám to pomůže cílit přesněji a rychleji se zbavit balastu, který se zejména na nové kampaně ve frázové a volné modifikované shodě lepí. Jsem na to osobně opravdu zvědavý.

Snad pro Vás byl článek užitečný, kdybyste k němu měli jakékoliv otázky, klidně pište. Pokud byste chtěli s PPC kampaněmi nejen v na Google pomoci, napište mi a třeba navážeme oboustranně výhodnou spolupráci.

button
BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.