Dynamické reklamy v Google Ads budou nahrazeny responzivními

Google Ads je v poslední době jedna aktualizace za druhou. Pokud v Google Ads využíváte dynamické reklamy v obsahové síti, velmi pravděpodobně i Vás Google v posledních dnech informoval o změnách spojených s dynamickými reklamami.

Co se mění?

Dynamické reklamy, tedy například reklamy dynamického remarketingu, které byl měl využívat prakticky každý eshop, budou nahrazeny reklamami responzivními. Pokud tedy Vaše dynamické reklamy nenahradíte responzivními, do konce letošního roku se Vaše dynamické reklamy přestanou zobrazovat. To by mohlo znamenat výrazné ztráty z reklamních kampaních, proto doporučuji vytvořit responzivní kampaně co nejdříve. Přesné datum, kdy Google ukončí zobrazování dynamické reklam zatím známo není, avizoval pouze, že to bude do konce roku 2018.

Responzivní reklamy nyní kompletně nahradí kampaně dynamického remarketingu, tudíž pokud do kampaně s responzivní reklamou nahrajete zdroj dat, návštěvníkům Vašich stránek se budou zobrazovat personalizované reklamy z Vámi připojeného zdroje.

Google avizuje, že díky této změně dokáže lépe optimalizovat Vaše reklamy pro vyšší výkon, zároveň že takové kampaně budou mít širší zásah, což je logické, protože se budou moci zobrazovat nejen jako grafické bannery, ale i formou textových reklam.

No, sám jsem zvědavý, jaký dopad na výkon kampaní tato změna bude mít. Snad jsem vše napsal srozumitelně, kdyby Vám cokoliv nebylo jasné, napište mi a můžeme to společně probrat. Nezapomeňte urgovat svého PPC specialistu, aby Vám změnu nasadil a já jdu změnu nasazovat do účtu mým klientů.

Pokud jste mými klienty, Vaše dynamické inzeráty jsem již nahradil rozšířenými tak, aby Vaše kampaně byly vždy správně zoptimalizované. 

Pokud mými klienty nejste a rádi byste, napište mi a věřím, že se domluvíme.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.