Dynamické reklamy v Google Ads budou nahrazeny responzivními

Google Ads je v poslední době jedna aktualizace za druhou. Pokud v Google Ads využíváte dynamické reklamy v obsahové síti, velmi pravděpodobně i Vás Google v posledních dnech informoval o změnách spojených s dynamickými reklamami.

Co se mění?

Dynamické reklamy, tedy například reklamy dynamického remarketingu, které byl měl využívat prakticky každý eshop, budou nahrazeny reklamami responzivními. Pokud tedy Vaše dynamické reklamy nenahradíte responzivními, do konce letošního roku se Vaše dynamické reklamy přestanou zobrazovat. To by mohlo znamenat výrazné ztráty z reklamních kampaních, proto doporučuji vytvořit responzivní kampaně co nejdříve. Přesné datum, kdy Google ukončí zobrazování dynamické reklam zatím známo není, avizoval pouze, že to bude do konce roku 2018.

Responzivní reklamy nyní kompletně nahradí kampaně dynamického remarketingu, tudíž pokud do kampaně s responzivní reklamou nahrajete zdroj dat, návštěvníkům Vašich stránek se budou zobrazovat personalizované reklamy z Vámi připojeného zdroje.

Google avizuje, že díky této změně dokáže lépe optimalizovat Vaše reklamy pro vyšší výkon, zároveň že takové kampaně budou mít širší zásah, což je logické, protože se budou moci zobrazovat nejen jako grafické bannery, ale i formou textových reklam.

No, sám jsem zvědavý, jaký dopad na výkon kampaní tato změna bude mít. Snad jsem vše napsal srozumitelně, kdyby Vám cokoliv nebylo jasné, napište mi a můžeme to společně probrat. Nezapomeňte urgovat svého PPC specialistu, aby Vám změnu nasadil a já jdu změnu nasazovat do účtu mým klientů.

Pokud jste mými klienty, Vaše dynamické inzeráty jsem již nahradil rozšířenými tak, aby Vaše kampaně byly vždy správně zoptimalizované. 

Pokud mými klienty nejste a rádi byste, napište mi a věřím, že se domluvíme.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.