Proč inzerovat v Google Ads a Seznam Skliku

Na internetu existuje široká škála možností, jak propagovat své produkty či služby. Zkusím Vám stručně sepsat, proč je výhodné využívat PPC reklamy Google Ads a Seznam Sklik.

Výhody Google Ads a Skliku.

1. Přesné cílení reklamy. Hlavní výhodou PPC reklam v Google Ads a Skliku je, že můžete přesně zacílit na Vaše potenciální zákazníky v okamžiku, kdy hledají Vaše produkty nebo služby. K tomu je úplně ideální vyhledávací síť, o které jsem psal v minulém článku.

2. Kontrola nad rozpočtem. V PPC systémech Google Ads i Skliku si sami zvolíte, kolik chcete denně utratit. Stejně tak si nastavíte maximální cenu, kterou jste ochotni zaplatit za jednoho potenciálního klienta, který Vaší reklamu proklikne.

3. Měřitelnost. Výsledky Vašich reklam snadno změříte v některém z analytických nástrojů, tím nejběžnějším je Google Analytics. Přesně tedy uvidíte, která Vaše reklama Vám přivádí nejvíce zákazníků, kolik Vás stojí jeden zákazník a jaké procento návštěvníků u Vás skutečně nakoupí. V minulosti jsem sepsal krátký návod, jak začít měřit s Google Analytics, pokud tedy stále neměříte, doporučuji začít.

4. Flexibilita. Své reklamy v PPC systémech můžete upravovat kdykoliv a odkudkoliv, pokud máte přístup k internetu. Pokud se tedy některá z Vašich kampaní v PPC systému nechová dle Vašich představ, můžete jí během okamžiku pozastavit nebo jinak upravit. Stejně tak pokud se rozhodnete propagovat nový produkt, během hodiny na něj můžete mít vytvořenou reklamu a inzerovat. Nemusíte čekat na uvolnění reklamního prostoru ani nic podobného.

5. Nízká cena. Posledním bodem je trošku s nadsázkou nízká cena. Tento bod je trochu ošemetný. Správně nastavenou PPC reklamou platíte pouze potřebné minimum, abyste se zobrazili na inzertní pozici, na které se chcete zobrazovat. Nabízenou cenu si nastavujete sami a platíte tedy pouze tolik, kolik chcete. V některých oborech stojí jedno kliknutí na Vaši reklamy pouze haléře, jinde to mohou být desetikoruny i stokoruny. Platíte až ve chvíli, kdy potenciální klient na Vaší reklamu klikne a dostane se tedy na Vaše stránky nebo eshop. Zde platí, že špatně nastavenou reklamou můžete velmi snadno proinvestovat vysoké finanční částky velmi neefektivně. Proto pokud nemáte s PPC systémy žádné zkušenosti, doporučuji spojit se s PPC specialistou, který nastaví kampaně za Vás.

Doufám, že Vám mé krátké shrnutí pomůže při rozhodování, zda-li je pro Vás PPC reklama tím pravým. Pokud byste chtěli poradit nebo pomoci s tvorbou a správou PPC kampaní, napište mi a třeba se domluvíme.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.