Jak na dynamický retargeting na Skliku

Jste-li registrováni u služby Zboží.cz, možná jste si všimli, že portál Seznam vypustil na podzim 2016 službu dynamický retargeting. Oč jde? Jedná se o zvláštní druh možnosti cílení na zákazníky, u kterého oslovujete dlouhodobé návštěvníky vašeho e-shopu, kterým se při užití této služby samy automaticky generují a zobrazují reklamy na produkty, které si u vás již dříve prohlíželi. Dynamický retargeting má oproti normálnímu retargetingu ještě tu výhodu, že zobrazuje společně s produktem i jeho aktuální cenu a obrázek.

Jak na dynamický retargeting na Skliku?

1.krok

Jděte na internetovou adresu sklik.cz a v horním menu otevřete panel Nástroje, vyberte políčko Propojení se Zboží.cz a zadejte vaše přihlašovací údaje služby Zboží.cz. Klikněte na tlačítko Přihlásit se. Pokud již využíváte produktové inzeráty, budete mít o to méně práce.

Sklik - dynamický retargeting

Sklik – dynamický retargeting 

 

Sklik - propojení se Zboží.cz

Sklik – propojení se Zboží.cz

 

2. krok

V záložce Retargeting by se vám nyní měl vytvořit retargetingový seznam DRTG – Návštěvníci produktů + název provozovny. Máte-li více provozoven, vytvoří se více DRTG seznamů. Nastavená lhůta platnosti je 7 dní, což znamená, že vašim zákazníkům se budou dynamické inzeráty zobrazovat celý týden po návštěvě vašich stránek.

Sklik - dynamický retargeting

Sklik – dynamický retargeting

3. krok

Nyní musíte klasicky vytvořit kampaň. Klikněte na políčko +Vytvořit kampaň, vyberte možnost Produktová. Zvolte název, určete denní rozpočet kampaně a vyberte Síť – obsahová – dynamický retargeting.

Sklik - vytvoření kampaně

Sklik – vytvoření kampaně

 

Sklik - vytvoření kampaně

Sklik – vytvoření kampaně

 

Sklik - vytvoření kampaně

Sklik – vytvoření kampaně

4. krok

Nyní přidělte sestavě této kampaně seznam ze záložky Retargeting DRTG. Je to stejný princip jako u běžného retargetingového seznamu.

5. krok

Nechcete-li, aby se reklamy zobrazovaly i zákazníkům, kteří již svůj nákup učinili, vyberte také možnost vyloučit návštěvníky, kteří již provedli nákup.

Doufám a pevně věřím, že vám tento tutoriál na dynamický remarketing na Skliku pomohl. Pokud byste chtěli ušetřit čas, nervy a peníze za „začátečnické chyby“, rád Vám s dynamickým remarketingem pomohu. Zde máte základní nastavení, které bohužel nevyužívá veškerého potenciálu, kterého lze s dynamickým remarketingem dosáhnout.

Máte zájem pobavit se o možnostech spolupráce blíže?
Napište mi, nic závazného, prostě se domluvíme nebo ne.

button

Popkornovac.cz/sk

S Jirkou Wolfem úspěšně spolupracujeme již několik let. Stará se nám o reklamu a marketing, jak pro český e-shop Popkornovač.cz, tak i pro jeho slovenskou mutaci. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup, komunikaci a rychlost s jakou řeší naše požadavky. Jeho služby mohu všem jen doporučit.

 

Michal Koláček - majitel
PNK-Renting

S panem Wolfem začínám spolupracovat už 4. rokem. Za celou dobu jsem nezažil měsíc, kdy by jeho kampaně nebyly ziskové - to nejdůležitější tedy máme :) Jako příjemný bonus mohu uvést profesionální a rychlou komunikaci, včetně období svátků a rok od roku lepší výkon reklam. Aktuálně se chystáme na propagaci nového produktu a já věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

 

Lukáš Krištof- majitel

Pomohu uspět i Vám.

Chcete pomoci s PPC reklamou? Napište mi, rád s Vámi zhodnotím situaci a pokud budu věřit, že Vám skutečně dokážu pomoci, připravím Vám nabídku na míru a pustíme se do práce.