Jak nasdílet přístup do Google Analytics agentuře/freelancerovi

Užíváte službu Google Analytics a máte už dost analyzování vašeho online marketingu na vlastní pěst? Rádi byste tuto práci svěřili např. freelancerovi nebo nějaké reklamní agentuře? Pak oné agentuře/freelancerovi musíte poskytnout vaše doposud naměřená data. Agentura/freelancer potom bude moci vyhodnotit vaši situaci ohledně příchozích návštěvníků, zdůvodnit váš dosavadní úspěch/neúspěch a pomoci vám s dalším postupem na poli online marketingu. Jak ale poskytnout další osobě přístup k vašim datům, aniž byste museli někomu dávat vaše přihlašovací údaje? To se dozvíte v tomto článku!

Návod – krok za krokem

1. Přihlašte se k vašemu Google Analytics účtu – odkaz ZDE.

2. Po přihlášení klikněte vlevo dole na ikonu SPRÁVCE.

Google Analytics - sdílení přístupu

Google Analytics – sdílení přístupu

3. Na kartě účet vyberte ikonu s nápisem Správa uživatelů.

Google Analytics - sdílení přístupu

Google Analytics – sdílení přístupu

4. Nyní před sebou máte formulář, ve kterém můžete zřizovat oprávnění pro vámi určené uživatele. Řekněme, že chcete umožnit přístup k vašim datům mně. Uvedete zde adresu jirka.wolf@gmail.com (pokud na Vás vyskočí chybová hláška, že už mám na tomto emailů maximální počet sdílených účtů Google Analytics, nastavte přístup na můj druhý email jirkajiwo@gmail.com), vyberete možnosti Upravit a Upozornit tohoto uživatele emailem. (Účet musí být registrován na portálu Google!) – Malá vsuvka, pokud máte účet Google Analytics správně nastavený, budou mi stačit práva Číst a analyzovat, nicméně drtivá většina nových klientů nemá v prvopočátku účet Google Analytics správně nastavený a je nutné, abych v něm prováděl změny.

5. Klikněte na ikonu Přidat a máte hotovo!

Máte samozřejmě možnost dát uživateli i další oprávnění, buďte ale opatrní, komu tato oprávnění dáváte, a zamyslete se nad tím, k čemu jim budou.

Přehled oprávnění a jejich funkcí

  • Číst a analyzovat – Umožní uživateli zobrazit si přehledy a konfigurační údaje a s těmito daty poté pracovat v přehledech. Dále umožní vytvářet, sdílet osobní podklady a sdílené podklady si zobrazit. Uživateli ale neumožní se na sdílených podkladech podílet.
  • Spolupráce – Umožní uživateli tvořit a sdílet osobní podklady. Umožní na sdílených podkladech spolupracovat, např. spravovat hlavní panel či poznámku. Obsahuje všechna oprávnění z kategorie Číst a analyzovat.
  • Upravit – Umožní uživateli spravovat administrativní funkce a funkce spojené s přehledy a zobrazit si údaje přehledů.
    Obsahuje všechna oprávnění z kategorie Spolupráce.
  • Správa uživatelů – Umožňuje udělovat oprávnění ostatním uživatelským účtům a přidávat/odebírat další uživatele. Neobsahuje oprávnění z kategorií Úprava ani Spolupráci.

Doufám, že vám můj návod jak nasdílet přístup do Google analytics pomohl. Pokud byste chtěli ušetřit čas, nervy a peníze za „začátečnické chyby, rád Vám s profesionálním nasazením měření Google Analytics pomohu.

Máte zájem pobavit se o možnostech spolupráce blíže?
Napište mi, nic závazného, prostě se domluvíme nebo ne.

button

BodyFlexNutrition.cz

V našem oboru fitness je velmi tvrdá konkurence, kde se tlačí na ceny. Pan Wolf nám ale dokázal zvýšit prodeje aniž bychom museli bojovat cenou. Investice do online marketingu se nám rychle začala vyplácet. Navíc jednání panem Wolflem je rychlé a jasné, bez čekání na odpovědi.

 

Jiří Borkovec - majitel a mistr světa v kulturistice
Webonio.cz

S Jirkou Wolfem spolupracujeme od začátku na online propagaci. Jsme velmi spokojení s rychlou a profesionální komunikací, přehledem v online marketingu a pečlivostí. Děkujeme za tuto spolupráci a doporučujeme!

 

Ronald Eller - Team Leader Online Marketing

Pomohu uspět i Vám.

Chcete uspět před konkurencí? Máte zajímavý produkt, ale nedaří se Vám ho prodávat tak, jak byste chtěli? Napište mi o Vašem e-shopu/projektu, o Vašich cílech a možnostech. Udělám maximum abych dokázal pomoci i Vám.